11. detsember 2017

Laste Talvefestival

  Koolinädala lõpetuseks käisime Võrus Laste Talvefestivalil. Alustuseks vatasime tantsulist talveetendust, kus tegevus toimus jõulueelses ja -aegses mänguasjapoes. Etenduse lõpus said vaatajad ka ise kohapeal kaasa tantsida.
Edasi läksime töötubade saali, kus sai meisterdada nii puidust, klaasist, kangast, paberist ja papist jõuluehteid, kuuski, tähekesi, jõulusokke, kuusehteid, võtmehoidjaid jne.
Seejärel viis lumehelbeke meid Filmiakadeemiasse. Nägime, millised olid esimesed fotod ja filmilõigud nii maailmas kui Eestis ning vaatasime katkendeid neist. Saime ka ülevaate sellest, kuidas on filmindus arenenud tänapäevasele tasemele. Ülevaade filmiajaloost olemas läksime mööda punast vaipa filmi töötuppa, kus igaüks sai meisterdada endale mõne multikategelase pildiga märgi ja silmapettepulga.
Järgmiseks ootas meid Talvetaat, kes küsis meie käest mõistatusi. Kõige parem mõistatuste teadja sai keerutada õnnerattalt terve klassile maiustusi. Meie keerutasime õnnerattalt välja mandariinid. Talvetaadi juurest jätkasime teekonda Soovide tuppa, kus Talveeit kirjutas soovide raamatusse üles meie klassi jõulusoovi. Lapsed pakkusid välja kaks soovi: "Uus Xbox mängukonsool Noortekeskusesse" või " Rõõmu kogu maale!". Häälteenamusega sai meie jõulusooviks "Rõõmu kogu maale!". Lisaks ühisele jõulusoovile sai iga laps sosistada Talveeidele kirja panemiseks ka oma isikliku jõulusoovi. Talveeited kostitasid meid veel päkapikkude küpsetatud piparkoogimuffinite ja morsiga. Muffini sai iga laps ise glasuuriga ära kaunistada. Talveitede juurest saime kaasa ka kirja Jõuluvanalt, mida koolimajas lugeda.
Viimaseks tegevuseks oli Frozeni liumägi, kus veel oma viimased energiavarud välja möllata.
Erinevate tegevuste vahel jõudsid mõned lapsed lasta teha endale ka näomaalinguid.
Igatahes oli pikk, aktiivne, siginat-saginat ja erinevaid tegevusi täis päev.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar