21. mai 2018

Meie sportlik klass

Osaleme Selveri ja eKooli korraldatud klassidevahelisel võistlusel "Meie sportlik klass 2018". Konkursile saatsime järgneva kirjelduse oma klassi sportlikusest ja klassipildi koos erinevate spordivahenditega.
Meie klassi 22 õpilast, 14 tüdrukut ja 8 poissi, on aktiivsed juba hommikul kooli tulles. Tullakse nii jalgsi, rattaga kui rulluiskudega. Kokku liigutakse päeva jooksul kondijõul kooli ja koju 34 kilomeetrit.
Ka vahetundides ei istu me niisama vaid oleme õues, jookseme, mängime trifaad, kulli ja teisi liikumismänge või jalutame niisama. Samuti ei viili ka kehalise tunnist keegi kõrvale. Igal võimalusel toimuvad tunnid õues – talvel suusatades, muul ajal metsa all joostes või staadionil kergejõustikualasid tehes ja pallimänge mängides.
Mõned poisid tahavad vahel ka muudes ainetundides sporti teha ja liikuvad olla, kuid kahjuks ei hinda õpetajad sellist sportlikust ja saavad kurjaks. Peale tunde minnakse erinevatesse spordi- ja tansutrennidesse. Osaletakse võrkpalli-, sportmängude-, jäähoki-, ujumise-, orienteerumise-, ratsutamise-, suusatamise-, sulgpalli-, tõuksi (tõukeratta-), laskesuusatamise- ja rattatrennis ning loovtansu, võistlustantsu ja võimlemisringis. Klassi peale kokku käiakse nädalas 38 korda erinevates spordiringides ja tehakse 55 treeningtundi nädalas.
Tegelikult käiakse veel ka muusikakoolis, kunstiringis ja näputööringis.
Sulgpallis, ujumises, hokis, orienteerumises, suusatamises ja laskesuusatamises on võidetud ka mitmeid medaleid ja karikaid. Auhinnalistele kohtadele on tuldud ka erinevatel koolispordiüritustel kergejõustikus.
Lisaks ringides käimisele on meie klassis ka 4 kodutütart ja 2 noorkotkast, kes käivad laagrites, matkamas ja rännakutel.
Meil on aga energiat nii palju, et ka kodus vabal ajal ei istuta arvuti taga või teleka ees vaid joostakse ringi, mängitatakse õues sõprade või väiksemate õdede ja vendadega, vastavalt aastaajale ujutakse tiigis, parvetatakse, suusatatakse, rulluisutatakse ja -suusatatakse, hüpatakse hüppenööriga, jalutatakse koertega, tegeletakse lemmikloomadega, mängitakse pesapalli ja lauatennist, kiigutakse, aidatakse vanemaid ja tassitakse puid, sõidetakse ATV ja krossikaga, ronitakse puude otsas jne. jne. ....
Oleme üks tõeliselt aktiivne ja sportlik klass!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar