31. jaanuar 2019

Ööbimisega klassiõhtu

Esimesel koolipäeval leppisime kokku, et sel aastal tuleb ööbimisega klassiõhtu. Kõigepealt tuli aga klassiõhtu välja teenida. Nimelt hakkasime kasvatama headuse, abivalmiduse ja märkamise ketti. Kui keegi meie klassist tegi midagi head, aitas kedagi või nägi, et kellelgi on abi vaja lisandus ketile üks lüli. Riputasime keti klassi kapi otsa. Keti põrandani jõudes pidi tulema klassiõhtu. Detsembriks saimegi headuse keti nii pikaks kasvatatud, et see maad puudutas. Kuna detsembris oli palju jõuluaskeldusi, siis lükkasime klassiõhtu jaanuari.
Jaanuarikuu viimase reede hommikul hakkasidki magamiskottide ja -mattidega õpilased koolimajja saabuma. Igaühele kaasas ka toiduained ühiskokkamiseks. Peale tundide lõppu hakkasimegi kõigepealt kokkama. Menüüs olid küüslauguleivad, kaneelisaiad, pitsa- ja lavašširullid, juurviljad dipikastmega, puuviljasalat vahukoorega, friikartulid ja ahjuviinerid juustuga. Kõhud head paremat täis oli lõputult aega erinevaid mänge mängida, võistelda ja tantsida. Öörahu aeg südaööl tuli kõigile liiga ruttu. Hea meelega oleks oldud üleval terve öö. Vaikselt jutustati ja punuti üksteisele patse veel tükk aega.
Hommik äratas aga kakao ja pannkookide lõhnaga. Veel mõned mängud ja oligi aeg selleks korraks koju minna.
Mis meeldis: sai ise toitu valmistada; et kõik mängisid omavahel; söök; mängud ja toit; söögi tegemine meeldis; meeldis see, et mängisime palju; mulle meeldis söögi tegemine; süüa oli äge teha ja patse; äge seltskond; mulle meeldisid mängud; et sai mänge mängida; küüslauguleib; mulle meeldis see, et peaaegu kõik mängisid; ööbimine; süüa meeldis teha; mänge mängida; süüa teha; süüa sai; et sai sõpradega koos olla; minule meeldisid mängud; mulle meeldis kõik.
Mis ei meeldinud või oleks võinud olla teisiti: oleks võinud telos olla ja vaba aega rohkem; et saalis poleks nii kuum olnud; palju müra; kauem üleval olla; telos ei võinud olla; osad poisid laisklesid ja ei viitsinud mängida; pidi vara magama minema, oleks võinud kauem üleval olla; poisid oleks võinud rohkem kaasa teha; et oleks saanud maja peal ringi käia ja õhtul telos olla; õpetaja oli kuri; õpetaja oleks võinud lasta meil teises toas magada; kõik oleks võinud mängida ja mitte pealt vaadata; see, et pidime magama minema; öörahu oleks võinud olla kell 01.00; see, et telefonis ei võinud olla; oleks tahtnud kauem üleval olla ja poisid oleksid ka võinud mängudest osa võtta; ei saanud ise kartulitest friikartuleid teha.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar